Co je to zpětný leasing nemovitostí?

By: admin0 comments

V této době se člověk může snadno dostat do finanční tísně. Pokud potřebujete nutně získat větší finanční prostředky, pak existuje varianta v podání zpětného leasingu nemovitostí. Je potřeba ovšem, abyste byli majitelem nemovitosti. Jedině tak můžete o této variantě přemýšlet. Co se pod pojmem zpětný leasing nemovitostí skrývá? Vše vám o možností této služby prozradíme.

Co je to zpětný leasing nemovitosti
Co je to zpětný leasing nemovitosti

Co je to zpětný leasing nemovitostí?

Zpětný leasing nemovitostí je způsob, který můžete využít v případě, že vám chybí finanční prostředky nebo se blížíte do dluhové propasti. Pokud máte pocit, že není cesty zpět a problém nelze vyřešit jiným způsobem, sáhnout lze po této variantě. Co konkrétně tato služba v sobě ale skrývá?

Realitní společnost nebo specializovaná společnost od vás vykoupí vaší nemovitost. Vytvoří se smlouva nejenom o prodeji, ale i o následném pronajmutí, protože v nemovitostí budete i nadále moct bydlet. Jen s tím rozdílem, že se nájemné nebude rovnat nákladům.

Zároveň je možné v budoucnu nemovitost od firmy znovu odkoupit, a to opět do svého vlastnictví. Se společností tak můžete uzavřít rovnou i budoucí kupní smlouvu ohledně dané nemovitostí za určitých podmínek. O nemovitost sice přicházíte, jakožto majitel, ale bydlíte v ní i nadále.

Jen je potřeba myslet na to, že se posouváte do role nájemníka. Realitní společnosti nebo firmě, která pro vás zpětný leasing nemovitostí vykonala tak posíláte měsíční nájemné. Služba je vhodná pro majitelé nemovitostí, kteří hledají okamžitou možnost zbohatnutí. Většinou z důvodů dluhové propasti nebo zaplacení neočekávaných výdajů.

Podle čeho určujeme parametry zpětného leasingu nemovitosti?

Za jakou cenu bude nemovitost prodána?

Neodpovídá tržní ceně, ale obvykle tomu, jak vysoké máte dluhy, jak vysoký chcete platit nájem i za kolik chcete nemovitost později odkoupit zpět.

Jak vysoká nájem budete platit?

Firmy ji často definují jako 1 % z prodejní ceny nemovitosti. Často je proto lepší nemovitost prodat jen za tolik, abyste vyřešili svou finanční situaci, ale nemuseli platit obrovský nájem.

Jaká je cena opětovného odkoupení nemovitosti?

Částka, za kterou si budete moci nemovitost koupit zpět, se často počítá z ceny prodeje, ke které se přičte za každý rok nájmu nějaké zúročení. Ročně vám může tak firma navýšit oproti prodejní ceně výkupní cenu třeba o 20 %.

Jaká je garantovaná doba na odkup nemovistosti?

Obvykle se uvádí, že na vykoupení nemovitosti zpět budete mít mezi 3-5 lety.

Pokud tedy například za daných podmínek prodáte nemovitost v hodnotě 6 miliónů Kč za cenu 2 milióny korun, budete platit měsíčně 20 tisíc Kč. Jestliže se pak domluvíte na zúročení 20 % ročně, při zpětné koupi nemovitosti do jednoho roku za ni zaplatíte 2,2 miliónů korun.

Všechno co potřebujete vědět o zpětném leasingu
Všechno co potřebujete vědět o zpětném leasingu

Nejde o klasický prodej nemovitosti!

Zpětný leasing nemovitosti není tedy klasickým prodejem. V bytě nebo rodinném domě dále zůstáváte bydlet. Nemusíte se nikam stěhovat. Kromě toho máte možnost v budoucnu byt nebo rodinný dům znovu odkoupit a stát se tak opět majitelem objektu. Smlouva by měla být výhodná pro obě strany. Se společností se tak domluvte na výši nájmu a podmínkách odkupu.

Kde získat nejvýhodnější zpětný leasing nemovitosti?

Společností poskytující zpětný leasing nemovitosti je mnoho. Je potřeba si zjistit jednotlivé parametry, jež vám jednotlivé společností nabídnou. Jednou z možností je i projekt levnapujcka.com, která nabízí zpětný leasing nemovitosti až do výše 50 milionů korun. Individuální přístup a domluva podmínek před podepsáním smlouvy. Zároveň se postarají o rychlý schvalovací proces.

K vyplnění vám postačí pár základních údajů. Formulář je naprosto jednoduchý, a tak jej zvládne vyplnit prakticky každý. Stačí jen zajít na internetové stránky, jež jsme uvedli výše a poté zadat o sobě pár krátkých informací. O vše ostatní se již postará zkušený tým pracovníků.

Na co si dát u zpětného leasingu pomoct?

Je dobré si vše dobře rozmyslet a zjistit si všechny potřebné informace. Důležité je si zaslat smlouvy dopředu na email a v klidu si je pročíst.

Dále můžete brát v ohled tyto rady:

  • Za jakou dobu budete mít možnost nemovitost si odkoupit zpět do vašeho vlastnictví
  • Jak vysokou částku budete muset zaplatit za zpětné odkoupení
  • Jak je ošetřeno, že vás investor nemůže vystěhovat, když řádně platíte dle nájemní smlouvy. Vše musí být ve smlouvě. Zde opravdu neplatí žádné ústní sliby nebo dohody!
  • Můžete se podívat také na internet a zjistit, jaké má investor reference. Zde trošku opatrnosti, negativní reference může psát i konkurence a ne opravdoví klienti.

Related post

Leave A Comment