Online prodeje na Black Friday dosáhly nového rekordu – 9 miliard dolarů

By: admin0 comments

  • Podle společnosti Adobe utratili spotřebitelé během letošního Černého pátku při online nákupech rekordních 9,12 miliardy dolarů.
  • Celkové online tržby na Černý pátek vzrostly meziročně o 2,3 %.
  • Počet plateb Buy Now Pay Later se oproti minulému týdnu počínaje 19. listopadem zvýšil o 78 %, protože spotřebitelé se stále potýkají s vysokými cenami a inflací.
Online prodeje na Černý pátek dosáhly nového rekordu
Online prodeje na Černý pátek dosáhly nového rekordu

Online prodeje na Black Friday dosáhly nového rekordu – 9 miliard dolarů

Podle společnosti Adobe, která sleduje tržby na internetových stránkách maloobchodníků, utratili spotřebitelé během letošního Černého pátku při online nákupech rekordních 9,12 miliardy dolarů.

Celkové online tržby za den po Dni díkůvzdání meziročně vzrostly o 2,3 % a hlavní podíl na tom měla elektronika, jejíž online prodeje vzrostly o 221 % oproti průměrnému říjnovému dni, uvedla společnost Adobe. Další oblíbenou kategorií nakupujících byly hračky, jejichž prodej vzrostl o 285 %, a cvičební nářadí, jehož prodej vzrostl o 218 %.

Mnoho spotřebitelů na Černý pátek využilo flexibilní platební plány, protože se stále potýkají s vysokými cenami a inflací. Počet plateb Buy Now Pay Later vzrostl o 78 % ve srovnání s minulým týdnem, počínaje 19. listopadem, a tržby Buy Now Pay Later vzrostly za stejné období o 81 %.

Mezi nejžhavější položky letošního roku patřily podle zprávy herní konzole, drony, počítače Apple MacBook, výrobky Dyson a hračky jako Fortnite, Roblox, Bluey, Funko Pop! a Disney Encanto.

Nakupující na Černý pátek také překonali rekord v počtu mobilních objednávek, protože 48 % online prodejů bylo uskutečněno prostřednictvím chytrých telefonů, což je nárůst oproti 44 % v loňském roce.

Rekordní útraty přicházejí v návaznosti na silný nákupní den Díkůvzdání, kdy spotřebitelé utratili na internetu rekordních 5,29 miliardy dolarů, což je meziročně o 2,9 % více. Podle společnosti Adobe utratí nakupující obvykle za jeden den na internetu přibližně 2 až 3 miliardy dolarů.

Pro maloobchodníky mohou být tato čísla slibným ukazatelem pro nadcházející týdny. Předčasné předpovědi na svátky byly tlumené a společnosti Target, Macy’s, Nordstrom a další maloobchodníci hlásili koncem října a začátkem listopadu útlum prodejů. Spotřebitelská nálada v uplynulém měsíci také oslabila, protože inflace se pohybuje blízko čtyřicetiletých maxim.

Přestože černý pátek skončil, aktivita v oblasti elektronického obchodování zůstane podle zprávy společnosti Adobe silná i během víkendu. Společnost Adobe očekává, že spotřebitelé utratí v sobotu 4,52 miliardy dolarů a v neděli 4,99 miliardy dolarů před největším letošním dnem online nakupování, Cyber Monday.

Letos se podle Adobe očekává, že Cyber Monday přinese výdaje ve výši 11,2 miliardy dolarů, což je meziročně o 5,1 % více.

Related post

Leave A Comment